Holandsko a vše co vás o něm zajímá

Amsterdam

Eurovíkendy v Amsterdamu již od 5 490

Amsterdam, hlavní město Nizozemského království, je malebným městem ležícím na řece Amstel. Současně je se svými asi 750 000 obyvateli největším městem v  Holandsku. V Amsterdamu, protkaném vodními kanály, nalezneme mnoho galerií s obrazy nejslavnějších mistrů. Z Amsterdamu čiší kosmopolitní atmosféra, je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby viděli díla Vincenta van Gogha, aby si prohlédli paláce na kanálech a v neposlední řadě i proto, aby ochutnali herynky a proslulé holandské sýry.

Ačkoliv je Amsterdam městem s velkou hustotou osídlení, je plný zeleně a parků, kde si člověk může v klidu odpočinout od městského shonu, přímo v centru. Protože se většina obyvatel pohybuje po městě na kole, nemá Amsterdam znečištěné ovzduší a turisté tak mohou krásy Amsterdamu vychutnávat při pěších procházkách. Na kole jezdí ve městě opravdu každý – od školáků, přes úředníky, až po staré babičky s košíky plnými ryb.

Amsterdam leží v provincii Severní Holandsko, a přestože je hlavním městem celého Holandska, správním centrem této provincie je Haarlem.

Více informací o Amsetrdamu se dočtete na webu: Amsterdam – užitečné informace.